O nás 

Balada Jazyky hrou je malá jazyková škola, kde se může zdokonalit v cizím jazyce úplně každý. Netradičním, avšak efektivním způsobem. Naše škola vyniká kvalitní výukou jazyků v útulném prostředí a individuálním přístupem.

Lektorka Aj, Nj, Šj a Čj pro cizince a hlavní metodička
 Jana Řehořová

Je lépe být připraven na příležitost a nemít ji, než příležitost mít a nebýt na ni připraven.

Narodila jsem v Českých Budějovicích, ale celé dětství a dospívání jsem prožila v malé vesničce v blízkosti hranic s Rakouskem. Bylo tam vždy krásně. Naše strategická poloha byla jedním z důvodů, proč jsem byla odmalička v úzkém spojení s cizí řečí. Další důvod byl, že taťka mluvil německy velmi dobře a samozřejmě to vyžadoval po mně i mých sestrách. Myslel to se mnou dobře, ale mně němčina vůbec nebyla sympatická a byla pro mě jen otravnou nutností. Největší peklo pro mě byla tenkrát gramatika! Na základní škole jsem měla z němčiny  dokonce strach.

Přesto jsem to nevzdala a šla studovat cestovní ruch a hotelnictví do Českých Budějovic. Tam se situace ale nezlepšila, spíše naopak. Vůbec jsem se neztotožňovala s metodami výuky cizího jazyka, které učitelé na studenty aplikovali. Měla jsem k jazyku odpor a dostávala jsem z něj špatné známky. Od paní učitelky jsem se tenkrát dozvěděla něco, co mi dodnes zní v hlavě: "Jano, vy se cizí jazyky nikdy nenaučíte!"
Rozhodla jsem se nasadit si vysokou laťku. Ukázat, co ve mně je! Slova paní učitelky mě nakopla a hnala kupředu. Odešla jsem do rakouského Bad Leonfeldenu a začala studovat Bundeslehranstalt für Tourismus und Management. Výsledkem byl Diplomaprüfung - Kauffrau. Velkým zadostiučiněním pro mě byla i zkouška Mittelstufe Deutsch C1 a další cizí jazyky španělština a angličtina, které jsem se naučila spolu s němčinou.

Nabyla jsem potřebné sebevědomí a splnila si další velký sen. Odjela jsem na Mallorcu na čtyři překrásné roky. Využila jsem znalosti z Rakouska a stala se ze mě tlumočnice v řetězci soukromých nemocnic  a delegátka v cestovním ruchu. Překládala jsem do tří světových jazyků - španělštiny, němčiny a angličtiny.

Můj strach z jazyka zmizel! Byla jsem nadšená z toho, jak se dá jazyk v zahraničí naučit přirozenou formou, hrou, v běžných životních situacích. Nenásilně. Najednou se mi otevřelo tolik nových a zajímavých možností. Nebylo to vždycky jednoduché, ale díky těmto velkým životním výzvám jsem si vyzkoušela přirozenou metodu výuky na vlastní kůži a to mě inspirovalo k tomu, abych začala učit jinak! 

Když jsem opustila Mallorcu (přiznávám, že trochu nerada, stala se pro mě druhým domovem), vrátila jsem se zpět do Rakouska. Tentokrát do Vídně. Studovala jsem alternativní metody výuky jako Brain friendly teaching, které mě fascinovaly.

Po návratu domů jsem začala vyučovat cizí jazyky a hlavně pozitivně motivovat moje studenty i dětičky. Začali jsme se společně cizími jazyky bavit, hrát hry, sledovat videa, číst zjednodušené knihy a hlavně jazyk hravě a zábavně používat.

A co mi učení druhých (a především dětí) přináší? Pozitivní zpětná vazba typu: "Pančelko, mě ta angličtina tak baví." Neexistuje silnější motivace a hnací motor...

Vzdělávání hrou

Výuka je založená na principu Sugestopedie, tzv. metody Brain Friendly Teaching, kterou objevil bulharský psycholog Georgi Lazanov a mezinárodně je respektována už od roku 1978.

Nejedná se o klasickou výuku pomocí učebnic. Hlavní podstata spočívá ve využití všech smyslů, které se při učení cizích jazyků aktivují a získané znalosti tak zůstávají v dlouhodobé paměti. Snahou je tedy zapojit sluch, zrak, hmat, čich a pohyb.

Protože jde o učení s prožitkem a s využíváním nejrůznějších her a aktivit, vstřebávání nových znalostí se stává velkou zábavou. Díky příjemné atmosféře a prostředí se děti i dospělí během výuky dokáží uvolnit, učení je motivuje a tím čerpají pozitivní přístup, který hraje vždy důležitou roli v celém procesu vzdělávání. 

Příměstské tábory

Čtvrtý ročník letního příměstského tábora je tu! Tábor zaměřený na výuku anglického jazyka spojený se sportem a zábavou. Všichni, kdo neradi sedí doma a chtějí zažít krásný týden plný prima programu i dobrůtek, jsou vítáni.

Kdy:   I. TURNUS: 13.července - 17. července 2020
          II. TURNUS: 27. července - 31.července 2020

Kde:   I. TURNUS: MEVPIS Vodňany
          II. TURNUS: Riegrova 51, České Budějovice   
Přihlásit se můžete na:  
Jana Řehořová: 777 318 584  jana@jazykyhroubalada.cz


© 2019 BALADA JAZYKY HROU - Jana Řehořová, Spáleniště 96, 378 07 Rapšach, IČ: 75282968, Tel: 777 318 584, jana@jazykyhroubalada.cz                                                          Najdete nás na adrese -  RIEGROVA 51 - 4. PATRO, ČESKÉ BUDĚJOVICE
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!